Bir ya da birkaç hastalığa bağlı engeliniz varsa, SSK’nın istediği özel koşulları sağlamanız şartıyla, engelli raporu alarak, vergi indiriminden yararlanıp engelli emekli olabilirsiniz.

Engelli emeklilik için en az 3600 iş günü, 15 yıllık hizmet süresi ve % 40 ve üzeri engel/özür oranı gerekir. Bu durum kişinin sigorta başlangıcına, bağlı olduğu sigorta koluna, gün sayısı ve oranı belirleyen engellilik derecesine göre değişiklik gösterir. Bu değişiklik, gün sayısında 3600 – 4400, hizmet süresinde 15 – 20 yıl, engellilik derecesinde % 40 – % 80 arasındadır.

Engelli Emeklilik için alınabilecek sağlık kurulu raporları ile emekli aylığı bağlatmak için iş takibi hizmeti vermektedir. Ayrıca Malulen Emeklilik, Şartlı Emeklilik için de iş takibi hizmeti vermektedir. Aylık yanında sosyal yardım, ödenek, gelir alınmasını da sağlamaktadır.

Bu hizmetler ile ilgili;

Sosyal Güvenlik Uzmanı, Erken Emeklilik Uzmanı, Maluliyet ve Engelli Oranı Tıbbi Tespit Doktoru’yla görüşerek danışmanlık, erken emeklilik planlaması ve sonuç odaklı iş takibi hizmeti alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edin:

Engelliemeklilik.com