Proje Açıklaması

Emekli olmak için daha fazla güne ihtiyaç duyduğunuzda Bağkur’dan silinen hizmetlerinizi canlandırarak geri alabilirsiniz.

Bir çok iş sahibi Bağkur’a olan borcunu bilerek ya da bilmeyerek sildirmiştir. Ödenemeyen ya da o günkü şartlarda ödenmesi makul görülmeyen Bağkur prim borçları çıkan aflarla sildirilmiş ya da Bağkur tarafından silinmiştir.

Bağkur prim borçları haliyle hizmetleri silinen kişilerin emekliliği için gün ihtiyacı doğarsa bu günlere dayalı hizmetler canlandırılıp çıkan prim borçları ödenerek geri alınabilir. Bu durumda eksik günler tamamlanarak, gün için çalışmaya, iş yapmaya gerek duyulmaz, zaman kaybetmeden erken emekli olabilme imkanı doğar.

Elver Sosyal Güvenlik Danışmanlığı; emekliliğiniz için gerekli gün sayısını hesaplıyor, bu günler için Bağkur’u canlandırmanın gerekli olup olmadığını gerekiyorsa gün sayısını söylüyor, canlandırmanın maliyetiyle normal emekli olmanın maliyetini emek, zaman, para-maaş acısından öngörüyor, emekli olduğunuzda maaş farkınızın aylığınıza ne kadar katkı sağlayacağını söylüyor, böylece daha erken emekli olmanızı sağlıyor.

Emeklilik için güne ihtiyacınız varsa silinmiş Bağkur hizmetlerinizi canlandırıp geri alabilirsiniz.