Emeklilik Planlaması ile erken emekli olabilir ve yüksek maaş alabilirsiniz..
Emeklilik Planlamanızı yaptırın!
“İyi şeyler yalnızca planlanırsa olur, kötü şeyler kendiliğinden olur.”
Daha az prim ödeyerek, daha az çalışarak erken emekli olabilmenin ve yüksek maaş alabilmenin tek yolu emekli olmadan önce emeklilik planlaması yaptırmanızdır.
“Yol soran yolda kalmaz”
Olacağından daha yararlı ve daha karlı bir emeklilik için bu alanda işin ehli ve yetkili Sosyal Sosyal Güvenlik Uzmanı ve Maluliyet ve Engelli Oranı Tıbbı Tespiti Doktoru’yla yola çıkmalısınız.
“Gideceği limanı bilmeyene hiçbir rüzgardan fayda gelmez.”
Bu uzmanların SGK’yla ilgili yasa, yönetmelik ve mevzuatları bilen ve sahasın da uygulamış, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’nda yıllarca emek vermiş, yüzlercesinin emeklilik işlerini takip ederek sonuçlandırmış olmaları gerekir.
“Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur”
Uzman olarak, biliriz, yaparız, alırız diyenlerden daha çok bilen, yapan ve alanlar ile çalışmalısınız. Bilgisinden emin olanlarla, söylediklerini yapanlarla çalışmalısınız. Yaş, gün gibi sigorta koşullarınızı, malulen, engelli, özel şartlı emeklilik gibi emeklilik koşullarınızı bilen ve emeklilik seçenekleri sunabilenlere itibar etmelisiniz.
“Sakin bir denizde herkes kaptan kesilir”
Emeklilik konusunu bilmeyen, bilir gibi davranan, sahada olmayan, Sosyal Güvenlik Merkezleri’nde ve Hastaneler’de koşturmayan, yasa – yönetmelikleri takip etmeyen, asil işi olmayan, tecrübesiz, yetkisiz, bilgisiz çalışanları dikkate almamalısınız.
“Bugün iyi adımlar atanlar, yarın güzel anılar yaşar”
Plansız adımlar zaman ve para kaybettirir. Yetmezmiş gibi fazla prim ödemek ya da çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Bazen geri dönülmez bir yola girebilir, SSK’dan emekli olabilecekken istemeden Bağ-Kur’a düşebilir, daha düşük maaş alabilir ve daha geç emekli olabilirsiniz.
“İş bilenin kılıç kuşananın”
Emekliliğe talip adaylara istemeden de olsa yanlış bilgi verenler, onları büyük zarara uğratmış olabilir. İşin başında olduğu gibi sonunda da bu zararın farkında olamazlar. Emeklilik gibi karmaşık yapı içerisinde çoğunlukla bu durum anlaşılmaz. Boşa zaman kaybetmiş, boşa para harcamış olurlar. İşine sahip çıkmayana, kimse de sahip çıkmaz.
“Kendine hakim olan başkalarına da hakim olur”
Emeklilik hayatınızın en önemli konularından biridir. Sizin ve ailenizin geleceği söz konusudur. Herkes geleceğini güvence altına almak ister. Yarını görmek ister. Oluruna bırakılmayacak kadar önemli bir husustur. Ama nedense insanlar bilemedikleri konularda hep kadercidir ve yoktan iyidir düşüncesi hakimdir. Çoğunlukla var olan sisteme teslim olur, işleri olağan akışına bırakırlar. Çevresindekiler nasıl yaptıysa onlar da öyle yapmaya çalışırlar.
“Hayat geç kalanları hiç affetmez”
Çevremiz bu konularda mağdur olmuş; çok erken emekli olacakken çok sonra olmuş, yüksek maaş bağlanacakken daha az bağlanmış, SSK’dan emekli olacakken Bağ-Kur’a düşmüş, ödemesi gerektiğinden daha çok prim – gün ödemiş, çalışması gerektiğinden daha fazla çalışmış, gerek yokken Bağ-Kur ödemiş, askerlik, doğum ve yurtdışı borçlanması ödemiş ya da yeterli olacak gün ve paradan fazlasını ödemiş insanlarla doludur.
“Birinci adamlar güneşi, ikinci adamlar gölgeyi sever”
Emeklilik planlamasını, bu işlerde daha da çok yetkinleşmiş ve kıdemli elver’in Sosyal Sosyal Güvenlik Uzmanı ve Maluliyet ve Engelli Oranı Tıbbı Tespiti Yapan Doktoru’yla yapmalısınız.
“Zamanın değerini yapacak işi olan bilir”
elver, danışmanlık, planlama ve takip yaparak bu karmaşık yapıyı ve lehe çıkan yasaları da yılların birikimini dikkate alarak emekli aylıklarınızın düşmemesini sağlıyor, ne zamanlar çalışacağınızı belirliyor, aylık primlerinizi düzenliyor, daha fazla prim ödemenizi engelliyor, maaşınızı hatasız hesaplıyor, maaşınızın yükselmesini sağlıyor ve daha erken yaşta SSK’dan ya da Bağ-Kur’dan mı emekli olup olmanız gerektiğini söylüyor.
“Yarınlara mutlu girmek isteyenler, bugünden koşmaya başlamalıdır”
Doğru olanı yapın, erken davranın! Kendinize özel ve doğru yaptırdığınız bir emeklilik planlamasıyla az çalışarak, az prim ödeyerek, daha erken ve daha yüksek maaş ile emekli olun.
Hakan Tavukçuoğlu